Už je to tady...!

24. dubna 2009 v 9:34 | Martin Hessler |  STALO SE... /komentáře/
UŽ JE TO TADY…!!!
UŽ JE TO TADY…!!!

V listopadu loňského roku jsem napsal článek o tom, jak se pomocí mediální indoktrinace (česky oblbování) vládne prostému lidu. Jak organizovaný brainwashing slouží k odírání populace, utahování obojků a postupnému ořezávání občanských práv a svobod. To vše za nadšeného potlesku davů, které jsou přesvědčeny, že se tak děje v jejich zájmu a pro obecné blaho.
Jako názorný příklad jsem tehdy použil povinné zavádění tzv. zimní výbavy motorových vozidel:

Téměř čítankovou ukázkou může být problém zimních pneumatik. Na počátku všeho stojí zájmy (rozuměj: zisky) výrobců pneumatik. Lhostejno, zda Barum, Good Year, Pirelli, Matador nebo Debica. Většina těchto značek dnes stejně patří nadnárodním koncernům a holdingovým společnostem. Ty samozřejmě usilují o zvýšení zisků, tedy o nárůst objemu prodaného zboží. Trh je však poměrně nasycený, a přijít s něčím novým není snadné. A většina řidičů mění pneumatiky až tehdy, když jsou opotřebené. Bylo by samozřejmě možno dát na trh výrobky s nižší životností, jenže na to by zákazníci brzy přišli a přestali by je kupovat. Kudy na to? Začneme vyrábět pneumatiky zvlášť na zimu a zvlášť na léto! Lidé tak místo jednou za dva roky budou přezouvat auta dvakrát ročně - to je čtyřnásobný vzrůst obratu. Zimní pneumatika samozřejmě není žádný nový vynález. Existuje už pár desetiletí. Technologickými změnami lze ale prohloubit rozdíl mezi zimním a letním obutím, a nabídnout tak zákazníkovi místo jednoho relativně univerzálního výrobku dva, s daleko specifičtějšími vlastnostmi.

To je však jen jedna strana rovnice. Na druhé stojí nezanedbatelný počet těch, kterým se nechce kupovat dvakrát ročně nové pneumatiky, a ty dosavadní, ještě velmi dobře použitelné, zahazovat. Ty je třeba psychologicky zpracovat. Nastoupí sdělovací prostředky. Na řidičskou i neřidičskou veřejnost se ze všech stran valí reklama, novináři jeden přes druhého informují o tom, jak za tu či onu nehodu a za tu či onu zácpu na dálnici D1 mohou nezodpovědní hlupáci, kteří včas nepřezuli na zimní gumy. Dobře placení odborníci přesvědčují z obrazovek, z internetu i z motoristických časopisů, jak jednoznačné jsou testy "nezávislých" vědeckých ústavů, předhánějících se v dokazování nezbytnosti zimního obutí. Přesně v duchu zásady: Stokrát opakovaná lež stává se pravdou, již výtečně ovládal Josef Goebbels, ministr propagandy Hitlerovy Třetí říše, nakonec většina populace "dobře ví", že ten, kdo po 30. říjnu ještě nemá na autě zimní obutí, je potenciální vrah, darebák a nezodpovědný hazardér. A protože jednodušší lidé odjakživa tíhnou k jednoduchým pravdám a jednoduchým řešením, hned také vědí, co s takovým lumpem udělat. Chytit a bezodkladně potrestat. Jsou dokonce ochotni udělat hlupáka, šetřílka a lumpa z každého, kdo s nimi nesouhlasí a troufne si na názorovou opozici.
Jenomže oblbování nikdy nefunguje na sto procent. Vždycky se najde pár takových, kteří mají něco za sebou, nepodléhají tak snadno mediální masáži a jako zkušení řidiči jsou si vědomi toho, že mnohem větší vliv na bezpečnost má úroveň řidičských dovedností a samotný styl jízdy. Jinak řečeno, že pokud umíte jezdit, poradíte si i bez zimních pneumatik. A pokud neumíte, sebelepší obutí vás nespasí. Že rozdíl mezi zimní a letní gumou samozřejmě existuje, ale není tak zásadní a fatální, jak se nám snaží namluvit jejich výrobci.
Co s takovými? Nyní přijdou ke slovu politici. Politici, dosazení do svých úřadů hlasy občanů, ale ve skutečnosti hájící zájmy těch, kdo mají dost peněz na úplatky a na sponzoring jejich volebních kampaní a stranických pokladen. Jednoduše vydají zákon, podle něhož se zimní obutí používat musí, jinak následuje postih. Samozřejmě, udělá se to metodou krájení salámu, tedy postupně a nenápadně. Nejdřív jen na určitých úsecích, označených speciální, za tímto účelem vymyšlenou dopravní značkou. Značek bude postupně, už bez velkého humbuku, přibývat a přibývat. A za pár let se ukážou jako zbytečné, protože v zájmu zjednodušení a "zvýšení bezpečnosti" bude povinnost používat zimní obutí zavedena plošně a bez výjimek.


Nuže, vážený čtenáři, hrubě jsem tehdy podcenil naši partajní oligarchii. Značek, označujících úseky komunikací, na nichž existuje právně vymahatelná povinnost používat zimní obutí, nestačilo ani potichu a nenápadně přibýt. Neototalisté přeskočili operativně přímo do fáze 3), tedy k zavedení této povinnosti všeobecně, plošně a bez výjimek. Mluvčí Ministerstva dopravy se nedávno nechali slyšet, že vydání takové právní úpravy je pouze otázkou času (dá se tedy očekávat nejpozději na začátku letošního podzimu). Vše na základě tvrzení, že "policisté zaregistrovali na úsecích s povinnou zimní výbavou menší počet nehod a méně problémů s řidiči".
Nevím, zda Správa dopravních služeb Policie ČR provádí nějaký celostátní průzkum v tomto směru, navíc systemizovaný do té míry, aby z něj bylo zřejmé, jaký počet nehod a dopravních zádrhelů způsobili v tom kterém úseku, k tomu kterému datu řidiči s letním a zimním obutím na vozidle. A zda získané výsledky, patřičně zpřehledněné a okomentované, průběžně poskytuje Ministerstvu dopravy ČR. Upřímně o tom pochybuji. Pokud se mýlím, rád bych takovou podrobnou statistiku viděl zveřejněnou.
Jako pravděpodobnější se však jeví verze, že nadnárodní koncerny a zájmové lobby, sdružující výrobce pneumatik (a mající současně dostatečné finanční prostředky a vliv na podchycení značné části politiků) se hlásí o své tučné zisky. Inu, nastupující hospodářská krize dělá své, a procenta z prodeje jim stagnují, nebo dokonce jdou dolů. Mějme s nimi soucit! Jejich děti studují prestižní a drahé školy, manželky obrážejí společenské dýchánky a sponzorují nadace, vily, bazény i soukromé tryskáče potřebují údržbu, milenky žádají nová auta, šperky i šaty… A víte co dnes stojí taková dovolená v Karibiku?
Zkrátka a dobře: Kde nestačí indoktrinace, je nutno vyrazit ze stáda peníze pod hrozbou represí. Oni dobře vědí jak na to, a mají k tomu dostatek možností.
Nejsmutnější na celé věci je ale to, že mediální masírkou zblblí ovčané, místo aby se vzepřeli, nadšeně souhlasně bečí a zalykají se dojetím, kterak dobrotiví pastýři pečují o jejich bezpečí…


Martin Hessler
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JaJa JaJa | 24. dubna 2009 v 13:56 | Reagovat

Přituhuje... Nejhorší jsou ale ty pocity zvracení, když člověka táhne dav do řeky s nadšeným voláním "Ať žije most!", ačkoliv tam žádný není...

2 MacHala MacHala | 27. dubna 2009 v 16:13 | Reagovat

nechapu nad cim se tak rozcilujete - mate-li problem 2x rocne stravit hodinku tim, ze prezujete pneumatiky, muzete jezdit cely rok v zimnich a nikdo vam nic nemuze...

"rozdíl mezi zimní a letní gumou samozřejmě existuje, ale není tak zásadní a fatální, jak se nám snaží namluvit jejich výrobci" - muzu se zeptat v jakem oboru pracujete, ze se takto fundovane vyjadrujete? Zda se mi, ze vase argumenty jsou jeste slabsi argumenty protistrany...

+ neznam nikoho, kdo by pri kazdem prezuti kupoval nove pneumatiky, takze argument s pneu lobby je pitomost...

3 MacHala MacHala | 27. dubna 2009 v 16:30 | Reagovat

prave jsem si precetl komentar v profilu (c. 4) >> alacham/zavinac/volny/tecka/cz

nechapu jak nekdo muze psat psat tak dobre o jednom tematu (zbrane), zatimco o jinem...

4 M. H. - Admin M. H. - Admin | 27. dubna 2009 v 18:10 | Reagovat

[2]: To "MacHala":
1) Nerozčiluji se nad tím, že bych měl dvakrát ročně přezouvat kola. Vadí mi, že mne někdo pod hloupou a průhlednou záminkou bezpečnosti, navíc postavenou na vylhaných argumentech, nutí k něčemu zhola zbytečnému a nesmyslnému. A vadí mi to principiálně a všeobecně, přezouvání pneumatik je jen názorný příklad. Mohl bych jmenovat jiné: Boj proti globálnímu oteplování (vliv člověka na tento proces je neprokázaný a patrně seriózně neprokazatelný, ovšem miliardy lidí jsou ve jménu "protioteplovacích opatření" nuceny ke všemožným nesmyslům), zahlcování českých silnic radary (vysoká rychlost není univerzální příčinou nehod, ovšem na radarování řidičů se nejsnáze vydělávají miliony), atd., atd. Patříte patrně mezi tvory, kteří by ochotně odkývali zavedení robotovací povinnosti pro celou svou rodinu (no co, vždyť nás ty tři-čtyři hodiny každou sobotu nezabijou), kdyby vám to někdo dostatečně okecal...
2)
Moje argumenty vycházejí ze zkušenosti. Opět příklad: Služební vozidla, která používáme, byla loňského podzimu přezuta na zimní obutí, určené pro jízdu na sněhu a v teplotách pod 3 stupně Celsia. Ovšem v Praze a okolí, kde se nejčastěji pohybujeme, nespadla až do ledna skoro ani vločka (bylo jen mokro), a teploty se pohybovaly kolem 8-10 stupňů. Výsledkem bylo, že vozidla vykazovala tak MIZERNOU adhezi, že jízda byla možná jen s nejvyšší opatrností a při poloviční rychlosti, než předtím. Ponechání letních pneumatik by bývalo lepší, neboť na dálnice takřka nevyjíždíme, ovšem plošné zavedení povinnosti přezouvat tuto eventualitu znemožní. Takže "v zájmu bezpečnosti" budeme zase příští zimu klouzat na vlhkých vozovkách jako prd po náledí.
3)
Že VY nikoho takového neznáte, to ještě neznamená, že nikdo takový neexistuje. Samozřejmě, jezdí-li někdo 2x měsíčně do Tesca na nákup a každou neděli 10 km k babičce, vydrží mu pneumatiky do té doby, dokud nezpuchří (nebojte se, i to je už ošetřeno-nové pryžové směsi pneumatik "se sníženou emisí CO2" - viz. boj proti GlobOtep - degradují mnohem rychleji než obyčejné). Ovšem lidé, kteří auto opravdu používají a jezdí denně, budou opravdu kupovat nové pneumatiky zbytečně častěji. Jestli to nevíte, na rozdíl od letní musí mít zimní pneumatika alespoň 4mm dezén. To je při denním ježdění tak jednosezónní životnost.
4) Co mi ovšem vadí nejvíce je, že 95% občanů-ovčanů není schopno se v podobných případech vzepřít a říci nahlas: TO JE NESMYSL, TO MY NECHCEME! Tato země nepatří "těm nahoře" - politikům, ministrům, poslancům a senátorům. Patří nám. To oni jsou naši placení agenti, mají nám sloužit, a ne nám utahovat smyčky, stavět stále užší mantinely a nutit nás k něčemu, co prospívá čímsi ekonomickým zájmům. Pak zákonitě dochází ke stavu, kdy těm zbylým 5% stačí přilípnout název EXTREMISTÉ  a poštvat veřejné mínění proti nim. Ostatně, máte-li kamaráda, který pracuje v pneuservisu, zeptejte se ho, jakou právě teď mají honičku a obchodní konjunkturu! A také, jaké to bylo touto roční dobou před 2-3 lety...
Uvažujte a používejte mozek k přemýšlení, ne jen k absorbování mediálního mainstreamu. Nemusíte být dopravní inženýr, abyste dokázal samostatně myslet a porovnat si dostupná fakta!!!

5 Ales Ales | 28. dubna 2009 v 8:57 | Reagovat

no jo no, ale znate to, "Kdyby to zachranilo jeden lidsky zivot ..... " s timhle argumentem vas nadseny dav vzdycky utluce.

6 Bartalmission Bartalmission | E-mail | 30. dubna 2009 v 15:42 | Reagovat

Naivně jsme mysleli, že po Listopadu 1989 indoktrinace skončí. Ale ona skončila ta ideologická, ale začala jiná. Ta však s různými ideologiemi a jejich nekalými cíli také úzce souvisí. On má každý režim své partikulární důvody proč potřebuje z lidí dělat ovce a blbce. Nebo spíše prvně blbce a potom ovce?

Co je však mnohdy zajímavé, že tu indoktrinaci mnohdy zabezpečují titíž profesionálové (PR) jako před Listopadem 1989 a jejich noví mladí kreativní učedníci.

Ve velkém v tomto dochází ke zneužívání psychologie. Stejně jako historie byla a i někdy ještě je pasována z role vědního oboru do role takové povolné děvky (omlouvám se za výraz), která poslouží tomu, kdo platí, tak mnozí šikovní profesionálové si takovou děvku dokážou udělat i z psychologie. Ta se tak mnohde a mnohdy také stává prodejným nástrojem k ohlupování jak jedinců, tak zejména "mas". A nejlépe se dají ohlupovat masy složené z již hloupých jedinců. Tam je položen již slibný základ pro úspěch. A pokud některý z psychologů tomu svojí prací PR napomáhá, to znamená, že zaštiťuje pomocí psychologických dovedností různé manipulace, tedy činí je navenek zdánlivě méně nehoráznými než jsou, prohřešuje se dost zásadně vůči profesní etice. Ale to nikomu nevadí a ani vadit nebude. To nikdo neřeší. Tedy zatím. Takových případů nalezneme kolem sebe mnoho. Ale neoblblí občané si umí položit otázku: Komu to prospívá? Co a hlavně kdo je za tím? A bohužel - odpovědi na tyto otázky jsou lecky velmi znepokojující. Co s tím uděláme?

7 Nácek:-) Nácek:-) | E-mail | 3. května 2009 v 1:41 | Reagovat

To "Bartalmission":
Jen drobá poznámka: Jsme si jisti, že zmíněná indoktrinace NENÍ ideologická? Ideologie je poměrně mlhavé a velmi široké téma..

8 Petr F Petr F | 9. května 2009 v 0:46 | Reagovat

Neda mi to a musim souhlasit s MacHala.
Snad uznate, ze jsou situace, kdy je zcela nezbytne mit zimni pneumatiky a ja Vam zase uznam, ze je idiotske urcovat presne datum. Ale ted to nejpodstatnejsi. Jste tradicne cesky nespokojen s aktualni situaci, to je asi jedina vec na ktere se Cesi obecne shodnou v jakekoliv dobe. A proto Vas prosim, napiste program politicke strany, ktera by Vam 100% vyhovovala. Chapu, ze takova neexistuje, ale mate zcela volnou ruku, vytvorte ho. A prosim zadne kecy jako, ze politici by nemeli krast, chci jen program, (ne jen co se tyce zbrani!!) ktery by Vas oslovil. Pak se muzeme bavit o tom co a jak se ma zmenit a ne o tom jak se vzeprete (se zbrani v ruce?!?) proti ovcim demokratickeho! statu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama