Bav se s volem o sobotě...

17. března 2009 v 8:59 | Martin Hessler |  O ZBRANÍCH A LIDECH
Deník MF Dnes zveřejnil dne 16. března 2009 následující text autora Jakuba Pokorného, člověka, jenž se bůhvíproč hrdě tituluje jako reportér:

Neradno zahrávat si s pistolníky

Jestli existuje v Česku nějaká sociální skupina, která je opravdu extrémně háklivá na kritiku, jsou to majitelé zbrojních pasů a zbraní.
Minulé pondělí jsem napsal článek o tom, že většina Čechů si přeje kvůli obavám z násilí zpřísnit podmínky pro získání pistolí či zbraně civilistům rovnou sebrat.
Dostal jsem desítky rozhořčených reakcí. Střelci mi psali, že zabíjet dokáže i auto nebo šroubovák, a ať se tedy zavede zbrojní pas také na ně. Omlátili mi o hlavu i ty nejdrobnější odchylky v terminologii. Jeden drsnější čtenář mě rovnou vyzval, ať si najdu jinou práci, a nabídl mi, že mě zaměstná jako truhláře.
Nijak jsem se nechtěl dotknout slušných majitelů pistolí. Souhlasím, že zákaz legálních zbraní by byla chyba (viz článek na straně A4). Chápu argument, že by pak zůstaly jen v rukou zločinců. Zbraně navíc nechce zakázat MF DNES, ale lidé odpovídající ve výzkumu.
Jiná věc je, že ani slušná střelecká komunita zjevně nemá v Česku dobrou image. Ne že bych vás rovnou nutil pořádat "dny otevřených dveří na střelnici", ale s tou pověstí už musíte něco udělat hlavně vy sami, páni pistolníci.

Jakub Pokorný, reportér MF DNES

Reakce potrefeného pistolníka:

Redakce MF Dnes
k rukám
p. Jakuba Pokorného

Vážený pane,

již jednou jsem vám psal ohledně vašeho článku na téma legálně držené zbraně v rukou civilistů. Opět jste osvědčil naprostou neschopnost sebekritiky. Vaše glosa vyznívá v osvědčeném smyslu: "Já za nic nemůžu, redakce taky ne, to vy, vy bouchačkáři pošahaní!" Nazýváte střeleckou veřejnost pistolníky. Proč vám legální držitelé zbraní tak leží v žaludku? Pod pojmem "pistolník" si totiž většina laiků představí někoho, kdo zasvětil svůj život bojům a zabíjení, kdo se ohání kanónem při každé příležitosti, jiný argument než namířenou zbraň nezná, a neumí nic jiného než střílet kolem sebe. Takového Yula Brynnera (coby holohlavého střelce Chrise) ze Sedmi statečných.
Rozčilujete se, že vám jsou vytýkány odchylky v terminologii. Je to jednoduché: Než začnete psát o věcech, kterým nerozumíte, zeptejte se někoho kdo jim rozumí. Spousta lidí to tak dělá, a pokud je psaní článků vaše práce, měl byste to jako profesionál vědět.
Poukazujete na fakt, že omezení práva držet a nosit zbraň si přáli respondenti dotazovaní v průzkumu veřejného mínění. Ani napodruhé jste se neobtěžoval zveřejnit žádné bližší informace o tomto tzv. průzkumu, jak, kde a kým byl prováděn, v jakém časovém rozpětí, jaký byl vzorek dotazovaných atd. Skoro by se zdálo, že nemáte co zveřejnit… Proběhl vůbec nějaký průzkum, nebo jste se jen rozhodl zviditelnit a trochu zamíchat mediální polívčičkou? Jestli jako publicista využíváte služeb agentur, zkoumajících veřejné mínění, jistě jste nedostal na stůl jen holá čísla, nýbrž celý soubor potřebných údajů.
A nakonec: Tvrdíte, že se svou špatnou pověstí musíme něco dělat především my, jak jste se poněkud pejorativně vyjádřil, pistolníci. Vážený pane, naši špatnou pověst vytvářejí pohříchu především zaujatí novináři, víte? Zkuste podobným způsobem kritizovat jinou zájmovou, popř. sociální skupinu, např. ekologické aktivisty nebo Romy. Uvidíte ten tanec, zejména ve druhém případě nejspíše skončíte před soudem. Myslím že fakt, že se ozýváme, je logickým důsledkem neustálé, jednostranné a negativní kritiky, jakou mají (nejen) česká masmédia ve velké oblibě. Jestliže si o vás někdo neustále otírá ústa a zneužívá vás coby vděčný objekt bulvární skandalizace, také se naučíte ozývat.
Na naší špatné pověsti mají lví podíl především autoři článků, jako je ten váš. Zkuste s tím něco udělat vy, zkuste být alespoň jednou nad věcí, přeskočte svůj vlastní stín a přijďte se podívat, jak ti vaši pistolníci ve skutečnosti vypadají a žijí. Na portálu sdružení GUNLEX najdete pozvánky na bezpočet sportovně-společenských akcí, jaké pistolníci pořádají. Mnoho dalších objevíte v časopise Střelecká revue. Pohovořte si s těmi, kterých se to týká, zajeďte třeba na takové závody v obranné nebo ve westernové střelbě, a napište reportáž. Pullitzerova cena za to sice nebude, ale rozšíříte obzory sobě i vašim čtenářům. A garantuji vám, že tam nepotkáte ani jednoho krvežíznivého vraha, zato dostanete možnost setkat se se spoustou pohodových a úplně normálních lidiček. Takových, kteří mají ženy, děti, veskrze civilní a nenásilná zaměstnání, kytky v truhlíku za oknem a babičku, co je trop na nohy.
A nebo můžete přímo od stolu vyplodit pár odstavců o tom, jak smečka nebezpečných "Kalivodů" pořádala výcvik ve vraždění nevinných žen a dětí, a cítit se jako skutečný novinář…

Martin Hessler
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M.H. - Admin M.H. - Admin | 17. března 2009 v 17:42 | Reagovat

Na tomto místě byl komentář návštěvníka, který se podepsal jako ENDERS. Vážený pane, přestože obsahově s vaším názorem plně souhlasím, byl jsem nucen váš příspěvek odstranit. Prosím, pište alespoň rámcově SLUŠNĚ, tzn. pokud možno bez termínů z oblasti vyměšování, triviálních názvů reprodukčních orgánů atd. Neděláte tím dobrou reklamu ani sobě, ani střelcům obecně.

2 Bartalmision Bartalmision | E-mail | 18. března 2009 v 23:11 | Reagovat

Bohužel, opět a znovu se prokazuje, že někteří novináři jsou na štíru s etikou. Já sice pana Jakuba Pokorného osobně neznám, ale nemohu si jej vážit jako novináře a vlastně ani jako člověka. Proč? Protože se uchyluje k úskokům a neetickým manévrům. Dobře by se možná uplatnil v Rudém právu v sedmdesátých létech. Jeho styl a způsoby připomínají někdejší totalitní redaktory Hořeního a Kojzara. To byli ukázkoví demagogové.  Nejsmutnější na celé té věci je, že se takové psaní neetického pisálka objevuje ne snad v nějakém škvárovém bulváru, kam by svojí úrovní patřilo, nýbrž  v  renomovaném a jinak seriozním deníku.

Ne, nechci být prvoplánově hulvátem a někoho tak trochu přízemně urážet tím, že namísto novinářem nebo žurnalistou jej budu nazývat pisálkem. Ale na druhou stranu stará česká lidová moudrost přece  praví: "Na hrubý pytel hrubá záplata." Tedy pokud pan konjunkturální pisálek zlovolně nazývá celou početnou skupinu bezúhonných občanů "pistolníky", je to možná důvod i k soudní žalobě podané na něj konkrétními fyzickými osobami. Tedy těmi fyzickými osobami, které kvůli legálnímu držení zbrojního průkazu musejí mít svojí bezúhonnost podle zákona úředně potvrzenu. Mezi legálními držiteli zbraní je  celá řada poslanců, senátorů, ministrů, vysokých manažerů a různých podnikatelů, ti by tedy snad mohli mít dostatek zbytných peněz na soudní poplatky, tak by mohli a měli jít příkladem a pisálka, který neumí ani řádně uvádět zdroje a prameny svých informací (tedy pokud si je z nedostatku jiných námětů nevycucal z prstu...) zažalovat jako první za urážku na cti. A postupně by se mohly další desetitisíce slušných a bezúhonných držitelů zbrojních průkazů k té žalobě připojovat.

Zajímala by mě podrobnější psychologická motivace pana pisálka nepistolníka Pokorného, která jej směřuje k problematice legálního držení palných zbraní bezúhonnými občany ČR. Možností a variant se nabízí hned několik: od tzv. "modré knížky" nevojáka, který by vojenským odvodem neprošel ze zdravotních důvodů (a má z toho skrytý "mindrák") až po zištné nadržování těm, kteří zbraně drží nelegálně a dost možná i jejich pobyt v ČR není legální. Při troše zlé vůle by se daly najít i jiné podvarianty. Proč zlá vůle? Tu měl především pan pisálek nepistolník, když potřeboval zaplnit nějaký placený prostor lacině populistickým tlacháním bez seriozních odkazů. O jeho neznalosti a nepoučenosti to nejspíše nebylo. Poučení se mu předešle dostalo.

Ona existují i jiná témata, která by byla čtenářsky atraktivní, avšak i při deklarované svobodě projevu a nezávislosti tisku by asi do elektronické sazby neprošla. Což takhle napsat něco o tom, že se kdysi (již před sedmi léty) dokonce i ministr vnitra vyjádřil v tom smyslu, že nikdo ani pořádně neví kolik se na našem státním území nachází nelegálních imigrantů? Proč nenapsat o tom, že zcela opodstatněně a právem nás Němci a Rakušané nechtěli a nechtějí v Schengenském prostoru, protože se naše odpovědné státní orgány k povinnostem ze schengenské smlouvy vyplývajícím stavěly a stavějí laxně? Pan pisálek nepistolník však asi dobře ví, že s takovým článkem by nepochodil a pěkně by narazil. Takže je o mnoho snazší a pohodlnější jít tzv. "cestou menšího odporu" a navážet se lacině do bezúhonných občanů majících dokonce na svojí bezúhonnost potřebný "papír" a nazývat je pistolníky. Je to nízké, přízemní, téměř hraničící s ubožáctvím, proto i já volím vůči neserioznímu pisálkovi ekvivalentní tón, za který se slušným čtenářům tohoto webu omlouvám. Ti však vědí, že takový tón nebývá u mých příspěvků k jiným tématům zvykem.

3 M.H. - Admin M.H. - Admin | 19. března 2009 v 9:44 | Reagovat

Pro BARTALMISSION: Co se týče psychologické motivace pana Pokorného, napadla mne ještě jedna, poměrně prostá varianta - pan Pokorný možná někdy v minulosti žádal o vydání zbrojního průkazu a neuspěl (možná neudělal zkoušky pro nedostatečné znalosti v oboru zbraní, střeliva a příslušné legislativy, popř. má vážnější vadu zraku, atp.), eventuálně byl stíhán pro nedovolené ozbrojování a policie mu zabavila zbraň. Takoví lidé se občas, což vím ze zkušenosti, projevují tak, že "z trucu" změní názor o 180 stupňů a přejdou do opačného tábora. Inu, poturčenec bývá horší Turka...

4 Bartalmission Bartalmission | E-mail | 23. března 2009 v 19:19 | Reagovat

To je docela dobre mozne. Je tady vsak jeste i jina moznost. Umelym vytvarenim masovych kampani k zastupnym problemum neresicim podstatu veci, ale vzdy bezvadne a spolehlive demagogicky a populisticky fungujicich se da ucinne odvadet pozornost od veci skutecne dulezitych a zasadnich, ktere se prave za nasimi zady deji, ale maji v necim zajmu zustat verejnosti skryty. Vzdy kdyz nekdo z tech jakoby nezavislych, ve skutecnosti vsak na nekom velmi zavislych novinaru rozpoutava takovou zastupnou a zavadejici kampan, kladu si otazku: co tim chce zakryt, od ceho chce odlakat pozornost...? To se vsak bohuzel dozvime zase az s moc velkym casovym odstupem; je mozne, ze nam z toho bude retrospektivne na zvraceni, ale uz nam to nebude nic moc platne. Tady pomuze pouze odhalovani a zpruhledneni skrytych vazeb takovych najemnych pisalku s jejich zakulisnimi chlebodarci. Socialni skupina drzitelu zbrojnich prukazu jako mnozina bezuhonnych obyvatel Ceske republiky jiste zahrnuje i podmnozinu bezuhonnych pracovniku soukromych bezpecnostnich agentur a detektivnich kancelari. Nemeli resp. nemohli by prave ti odpracovat nejakou bezplatnou brigadu v zajmu odhaleni tech verejnosti utajenych vazeb najemnych pisalku na zadavatele demagogickych kampani? Jsem si vedom, ze tento muj myslenkovy vyvod muze pusobit i paranoidne, avsak ten, kdo mel moznost blize poznat co jsou nekteri novinari zac, a co jsou zac ti, kdoz skryte vyuzivaji jejich sluzeb, mne da nejspis zapravdu. Ta motivace pisalku typu pana Pokorneho muze byt bud vnitrni, tedy nejaky ten osobni mindracek, nebo i vnejsi, tedy nejaka ta zakazka na odvedeni pozornosti verejnosti od neceho. On asi nekdo plati i ty agentury, ktere produkuji ty vyzkumy na zakazku, aby zainteresovani pisalkove mohli interpretovat jejich vysledky...

5 M. H. - Admin M. H. - Admin | 11. dubna 2009 v 11:45 | Reagovat

Pro BARTALMISSION: Souhlasím. V podstatě se jedná o myšlenkově poněkud rozvedenou interpretaci notoricky známé otázky CUI BONO? (v čí prospěch?, komu to prospěje?). Znají ji kriminalisté celého světa.Sem napište komentář

6 Bartalmission Bartalmission | E-mail | 19. dubna 2009 v 17:11 | Reagovat

Určité vysvětlení právě ve smyslu odpovědi na takto formulovanou otázku se nabízí...

Ale asi málokdo se odváží to byť i jen nakousnout. Ani ti tzv. "investigativní" novináři nebudou mít zájem odhalit důvod těch "odzbrojovacích" kampaní, ani ty profesionální PR, kteří je rozbíhají a už vůbec ne ty, kteří to všechno platí. A už vůbec je zakletá odpověď na otázku PROČ. Inu, i investigativní novináři se rádi dožívají důchodu. O určitých věcech se prostě nemluví ani tam, kde je deklarována sebevětší svoboda slova...  

7 cover72 cover72 | E-mail | 6. září 2012 v 10:27 | Reagovat

[Smazaný komentář] Pravda, ten pán z Tanvaldu zbraň nepotřeboval, měl se nechat vykuchat. Velíšek také zbraň nepotřeboval, proto musel jít proti ozbrojenému lupiči v centru Prahy jít s holýma rukama. A tak dále.
Opravdu chcete tvrdit, že "slušný člověk se NEPOTŘEBUJE BRÁNIT"?
Myslíte si, že Policie vás přepojí na operátora vteřinu po vytočení "158" a hlídka se vám na pomoc teleportuje během dalších 5 vteřin, aby zastavila lupiče, vraha nebo prostě "jen" mladistvé násilníky, kteří se rozhodli "pobavit" skákáním po vaší lebce?

A i pokud si to myslíte - v USA jsou zbraně v rukou civilistů zhruba 2 500 000 krát ročně použity k obraně před násilnickým útokem. Pokud těmto lidem chcete sebrat zbraně s tvrzením, že je nepotřebují, jejich krev půjde na vaši hlavu. Protože když jim znemožníte se efektivně bránit, vy a jen vy jste komplicem vraha či lupiče, který je dostal do své moci a znásilnil, zranil, zmrzačil či zavraždil. Líbí se vám ta odpovědnost? Ne? Tak opatrněji s těmi proklamacemi.

8 Občan ČR Občan ČR | 4. října 2012 v 17:08 | Reagovat

[7]:Hádám, že jste jeden z těch bláznů, co s sebou každý den tahají ten ďábelský, hnusný kus kovu, který je určen k zabíjení lidí.

Už se těším, až komunisté opět proti zbytečnému ozbrojování zakročí. Nerad bych byl Vaše další oběť. Nosiči zbytečně ohrožují okolí a eskalují konflikt, který by jinak skončil jen hádkou, či fackou.

9 cover72 cover72 | 5. října 2012 v 10:29 | Reagovat

[8]: jé, tak vy jen žertujete :) To jsem vám na to pěkně skočil. Internet je halt pro smysl pro humor smrtící, protože co jsou někteří lidé schopni napsat vážně přesahuje všechny meze...

Jenom poznámečka pro případné kolemjdoucí, kteří by to mohli brát vážně - zločinci mají v USA federálními zákony zakázáno držet a nosit zbraně a přesto se k nim vždy dostanou, vraždí a znásilňují a pak jsou puštěni z vězení po polovině trestu, protože jsou věznice přeplněné a musí se dělat místo. Když celou noc znásilňovali tři ženy, jejichž volání o pomoc Policie ignorovala, nejvyšší soud vynesl jasný rozsudek, že Policie tu není od toho, aby pomáhala a chránila občany - že ti se o sebe musí postarat sami. V ČR je to stejně.

V Británii tak zkusili zakázat zbraně všem slušným lidem - a zločin se zbraněmi raketově stoupá od té doby a to tak moc, že nejhlasitější zastánci odzbrojení slušných lidí dnes otevřeně říkají, že ten zákaz zbraní byl velká chyba.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/1440764.stm

A co do eskalace, statistiky zcela jednoznačně říkají, že legální držitelé zbraní jsou naopak nejméně agresivní a problémovou skupinou obyvatel - ono je to pochopitelné, když stačí dva přestupky aby člověk přišel o ZP i zbraně a když ví, že nese zodpovědnost nejen za sebe, ale i za život druhého a tedy si nemůže dovolit konflikt.

Aby byla trocha toho humoru, zakončím citací z Terryho Pratchetta:
"Zbraně byly použity při tolika zločinech, tvrdil Vyndejs, že když se sníží počet zbraní, musí se snížit i počet zločinů. Zabavíme všechny zbraně a kriminalita nám poklesne. Smysl to dávalo. A bylo by to i fungovalo, kdyby bylo dost policistů - řekněme tak tři na jednoho občana. Byl tady ovšem jeden háček, který Vyndejsovi jaksi unikl - a to sice, že zločinci na žádné zákony nedají. To je totiž základní předpoklad jejich zaměstnání. Není v zájmu zločinců zvyšovat bezpečnost ulic, snad jen pro sebe. A když teď viděli, co se děje, nevěřili vlastním uším a očím. Někteří občané pak nabyli neblahého dojmu, že se něco nevydařilo - protože teď zbraně nosili jen grázlové."

10 M. H. - Admin M. H. - Admin | 11. února 2013 v 15:01 | Reagovat

[Smazaný komentář] Doufáte v odzbrojení? Opravdu? Zeptám se rovnou: Koho potřebujete přepadnout a ztřískat? Komu hodláte dát najevo svou fyzickou převahu a právem se obáváte, že by do vás vyvrtal pár děr? Sousedku? Teenagera? Důchodce? Servírku v restauraci?
Lidé vašeho kalibru rádi terorizují druhé, setkávám se s takovými dnes a denně. Mávají pěstmi, křičí, vyvolávají konflikty "které končí fackou" - a zle se čertí, když jim někdo vysvětlí, aby tu pěstičku nezvedali, jinak ji budou hledat na podlaze... Znám vás, i když ne osobně. To vy a vám poodbní jste nebezpečím pro tuto společnost a nositeli násilí. A když vám někdo klade překážky v prosazování se kyjem a tesákem, považujete to za podpásovku.

11 M. H. - Admin M. H. - Admin | 27. února 2013 v 14:33 | Reagovat

Ad: Občan ČR

Och pardon... Seznávám svůj omyl. Otázka měla znít: "Koho potřebujete pochytat a zlikvidovat?" Ačkoli i to je mi jasné. Politickou opozici. Vy jste, človíčku, názorným chodícím příkladem toho, jak blízko mají k sobě nacismus a komunismus, a že nacisté vůbec nejsou "krajní pravičáci", jak se jim mylně říká. Právě naopak. Jedni i druzí se totiž projevují ryze levičácky, t.j. urputnou snahou násilím vnucovat celému světu svůj způsob života a uvažování, svůj pokřivený žebříček hodnot. Liší se jen záminkou, pod jakou to chtějí provádět: Jedni rozlišují lidi podle národnosti, druzí podle vlastnictví. Metody jsou však totožné a cíl také: Neomezená a ničím nekontrolovatelná moc. Nevěříte? Tak dávejte pozor:

"Němci, kteří chtějí držet zbraně, by měli vstupovat do armády nebo do SS. Civilistům zbraně do rukou nepatří, neboť v jejich rukou státu k ničemu nejsou."
Heinrich Himmler

Panáčku, ten dávno mrtvý válečný zločinec jako by vás citoval - a nebo vy jeho!
Totalitní, komunistické či jiné diktátorské režimy vždy usilovaly v první řadě o monopol moci - a do něj spadá i odzbrojení civilního obyvatelstva a vznik různých zločineckých ozbrojených organizací jako Lidové milice, SA, SS nebo SNB - ano, Sbor národní bezpečnosti vznikl jako ilegální organizace, neboť byl komunistickým vedením Ministerstva vnitra vytvořen bez vědomí a schválení parlamentu! Komunisté, nacisté i jiní krajní levičáci totiž velmi často a s oblibou provádějí lidem tak hrozné věci, že by se proti nim OZBROJENÍ OBČANÉ vzbouřili. Odtud pramení váš účelový postoj, že "zbraň mi k ničemu není". Vaší touhou, stejně jako všech ostatních komunistických vrahů a zločinců, není lepší a bezpečnější svět, nýbrž svět, v němž vaše Lidové milice, vámi řízené vojsko a policie může bez rizika a bez jakýchkoli omezení zahánět lidi do gulagů, uranových dolů a na popraviště.
Běžte se poklonit "světlé památce" Karla Vaše, zazpívejte si o Vánocích pod stromečkem (nebo na Novyj God pod jolkou) Internacionálu, a mne si nevšímejte. Nenosím zbraň proto, abych rozhodoval o něčím životě, ale proto, aby zvrácení lidé jako vy nemohli bez omezení rozhodovat o mém. Nikdy jsem nikoho nezabil a pevně doufám, že to tak do konce mých dnů i zůstane. Ale jestliže jednoho dne zazvoníte u mých dveří s tím, že mi jdete vzít z rukou zbraně, neboť podle vás je k ničemu nepotřebuji (nemám pochybností, že příští rozkaz by zněl: "Hybaj do dobytčáku směr pracovní lágr!"), pak vězte, že opravdu zavrhnu své obvyklé humanitní tendence a zbraň bez rozpaků použiji. Ten, kdo chce lidi kolem sebe odzbrojit, to nemyslí dobře ani se mnou, ani s jinými.

12 M. H. - Admin M. H. - Admin | 11. června 2013 v 10:28 | Reagovat

Nevím, z čeho usuzujete na mou agresi vůči vám. Právě naopak: snažím se vám vysvětlit, abyste mi nevnucoval své postoje a hodnoty, protože o ně nestojím. Nechci s vámi mít cokoli společného - pouze vás zcela vážně varuji před jakýmkoli násilným postupem vůči mé osobě. Nemám nejmenší zájem suplovat práci policie, to bych to dopracoval! Polici (a ve zvýšené míře i bývalý Sbor Neuvěřitelných Blbců) totiž považuji v první řadě za mocenský nástroj vlády, ne za veřejně prospěšnou organizaci. Neříkám si o ničí protektorství a nehodlám si je nechat bez odporu vnutit. Vemte to laskavě konečně na vědomí. Mimochodem nevěřím, že vás doma vedli k tomu, abyste vycházel s lidmi po dobrém. Soudě podle vašeho vyjadřování a postojů vás spíše vycovávali ve víře, že "...kdo se protiví vůli strany a pracujícího lidu, ten patří na provaz!" Tomu já neříkám PO DOBRÉM. Slušnosti je ve vás jako v pr... medu, ve skutečnosti jste agresivní nesnášenlivý sociopat, chabě zamaskovaný používáním demagogických plků. Nechápu na co si tady hrajete. Už vás snad někdo zastřelil, že tom pořád dokolečka píšete?Nebo máte jen potřebu vyventilovat si svůj iracionální strach a touhu po iluzorním bezpečí ve stádu ovcí, poháněných z jedné strany bičem a zastrašovaných z té druhé štěkajícími psy?
S tou svou fóbií z ozbrojených lidí se pomalu stáváte směšným.

P.S.: Socialista je pro mne jen druhem komunisty, který pochopil, že jed komunismu je lidem třeba podávat po kouscích a obalený do cukru.

13 Občan ČR Občan ČR | 16. června 2013 v 15:04 | Reagovat

Nesnášenlivý sociopat? Možná Vy s vaší flintou, když chcete střílet a jste připraven střílet po lidech, třeba i po mě, když mě předtím varujete.

Proč bych Vás měl napadat pane Hesslere, nemám k tomu důvod, kromě toho, i při křivém pohledu na Vás, byste určitě postřílel kolem sebe víc lidí než mě. Proto by Vám měl být zbrojní průkaz odebrán, v zájmu většiny. Žijete v civilizované zemi, nemáte nárok, zde běhat s nabitým Lugerem, nejste u Stalingradu.

Zbraně můžou chránit společnost, to ano, ale mají je mít složky k tomu určené, armáda a policie. Protože u jejich zbraní, je na každou z nich dohlíženo více lidmi a tudíž nemůže být zneužita proti lidem, když někomu hrábne.

Ale on měl Lenin pravdu. Že jeden ozbrojený je schopen kontrolovat stovku bezbranných. Proto musí být soukromé vlastnictví zbraní bez vyjímky zrušeno (Tedy myslivci by si zbraně mohli jen půjčovat, takhle to fungovalo v NDR, když jsem tam ještě jezdíval).

14 Občan ČR Občan ČR | 17. června 2013 v 9:48 | Reagovat

Jo pardon za dvojitý příspěvek, ale nedá mi to ještě neříct pár připomínek:

1. Pane, to vaše "stádo" je mnohem efektivnější, než nějaký individualismus. Kolektiv toho dokáže vždy víc.

2. Podívejte se na poslední volby, 90% této země tento záměr "stáda" podporuje, kromě Prahy.

3. Prosím nemažte nepohodlné komentáře, akorát si tím hážete sám klacky pod nohy. Cgápu, že pravda je někdy krutá, ale měl by jste ji čelit, ať je jakkoliv nepříjemná.

15 Antikomunista Antikomunista | 11. února 2014 v 10:57 | Reagovat

Vážený ovčane,
Vy jste jen ubohoučký zamindrákovaný jedinec, který nedokáže přijmout to, že ne všichni jsou takové ovce jako Vy a jsou schopni se v případě potřeby bránit.
Lhostejno jestli pěstí, nožem nebo pistolí, ale dovedou to.. A to někdo koho už od mala řezali, asi nedokáže pochopit, že?

16 Občan ČR Občan ČR | 30. dubna 2014 v 15:39 | Reagovat

Radši budu ovce, než člověk co vystřílí školku...

Kde je zbraň, tam je střelec, kde je střelec, tam jsou mrtví.

Nemáte právo po nikom střílet, to může jen policie a armáda, od toho je máme, abychom nemuseli mít zbraně mz. Já je platím, ať mě chrání, třeba před pošahanými pistolníky, který tahají ty pšoukací krámy i do obchodu.

17 Mikymoto Mikymoto | 18. července 2014 v 11:17 | Reagovat

Teda nemám potřebu běžně reagovat, ale texty od "Občan ČR" jsou hodně těžký kalibr.
Jsem rád, že se lidí s Vaším pohledem na bezpečnost v mém okolí pohybuje minimum. Neberu Vám právo svobodně běhat na tomto světě neozbrojený a plně věřící v dokonalost policie. Rovněž si ale vyhrazuju právo se sám legálně ozbrojit v rámci platných zákonů této země pro případ, že budu nucen odvracet útok na sebe, nebo svojí rodinu.
Nevím, zda konkrétně Vy bydlíte prakticky vedle služebny PČR a nemáte tak obavy o své bezpečí. My ostatní, kteří se dovolají pomoci nejdříve za 10 minut (spíše déle) musíme doufat, že se do příjezdu PČR dokážeme ubránit sami. Sám doufám (jako asi všichni co si zbraň takto opatřili), že z ní k ochraně nikdy nebudu muset na jiného člověka vystřelit. V případě napadení sebe, nebo rodiny ale udělám vše pro to, abych jí bránil – byť se zbraní v ruce. Raději litovat, že jsem útočníka zranil (nedej bože zabil), než litovat, že jsem nedokázal v zabití někoho z rodiny zabránit. To už se ale bavíme o úplném extrému – ve většině situací může od útoku pachatel upustit už jen kvůli prostému zjištění, že potencionální oběť není bezbranná a hodlá se bránit.
Abych to shrnul – choďte si po světě s úsměvem neozbrojený a šťastný, ale nerozhodujte laskavě za ostatní o jejich právu vlastnit zbraň.

18 Občan ČR Občan ČR | 6. srpna 2015 v 16:36 | Reagovat

Mám právo žít v bezpečné zemi a nechci tady žádný civilní pistolníky, kteří mě ohrožují.

19 Martin Hessler Martin Hessler | 12. dubna 2016 v 16:41 | Reagovat

[18]: Tak se odstěhujte do Severní Koreje a přestaňte opruzovat. Nikdo tu na vás není zvědavý - tím méně na vaše bolševické provokace. Ještě něco? Opravdu mě už nebaví se s vámi dohadovat. Už jsem totiž zjistil, že diskutuji s blbcem. A to je jednak ztráta času, jednak by mohl být přestat vidět rozdíl mezi námi. A to bych byl opravdu nerad.

20 Občan ČR Občan ČR | 18. června 2017 v 11:55 | Reagovat

Však ona Vám to EU sebere a bude klid. Většina zemí a jejich občanů se shodla, že zbraně do ruky civilistům nepatří.

A je to moudré rozhodnutí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama