Jak parkuje Městská policie hl. m. Prahy

16. listopadu 2008 v 10:42 | Martin Hessler |  SVĚT KOLEM NÁS
Odtáhli vám už pražští "měšťáci" auto, nebo jste po návratu k němu našli na kole botičku? Byli jste již úředně oholeni o pár stokorun či více, protože váš plechový dopravní prostředek stál, kde neměl? A nic vám nepomohlo vysvětlování, že to bylo nutné a jen na chvilku? Tak se podívejte, jakým způsobem parkuje své služební vozidlo pražský strážník.

Na fotografii jsou jasně vidět modré pruhy, označující hranici parkovací zóny, určené výhradně pro vozidla rezidentů - to jest držitelů rezidentních karet, vydávaných pouze těm, kdo mohou doložit že v dané oblasti trvale bydlí, a současně prokázat vlastnický vztah k předmětnému vozidlu. A aby nebylo pochyb, další obrázek zachycuje detail registrační značky a RAMER na předku auta.
Snímky byly pořízeny dne 16. listopadu 2008, v 08:53 hodin dopoledne, na rohu ulic Bělehradská a Mikovcova, Praha 2 - Vinohrady. Prohlédněte si je pro jistotu několikrát, aby vám bylo napříště jasné, že strážníci obecních policií jsou nadlidé, prostí běžných lidských povinností, jako třeba respektovat veřejně závazné vyhlášky a jiné právní normy. Myšlenku, že největší úctu před zákonem má mít samotný ochránce zákona (neboť jen a pouze takový přístup mu dává morální právo postihovat přestupky druhých) zřejmě považují za hloupý balast, ne-li přímo za rouhání jejich veleváženosti a nedotknutelnosti.
A kamže "v rámci nutného služebního úkonu" zapadla tříčlenná posádka Octavie? No přece do herny Monte Carlo, přímo naproti přes Bělehradskou třídu! Tento podnik představuje něco na způsob neoficiální stálé základny strážníků z Prahy 2. Mohou zde v pracovní době nerušeně posedávat a od majitele dostávají zdarma občerstvení.

Martin Hessler
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 yperit yperit | 2. dubna 2013 v 0:07 | Reagovat

Mno je jim asi blbý dělat míň okatě. Aby si někdo nezačal myslet, že se třeba schovávaji "pod svícnem bejvá největší tma"
Majitel herny je asi přádnej mafiján. Nebo si k němu choději sednout mafijáni?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama