Neubližujte zlodějům!

13. října 2008 v 13:54 | Martin Hessler |  PŘEVZATÉ TEXTY A ODKAZY
Dnes mne zaujal článek, popisující trable britského zahrádkáře Billa Malcolma. Tento poddaný Jejího Veličenstva zřejmě narazil na stejný problém, jaký dobře znají snad všichni vlastníci (nejen) pozemků v české kotlině. A pokusil se jej vyřešit jednoduchým a vysoce efektivním způsobem. Leč narazil. Nikoli na zločince, nýbrž na úřady!

Čtěte ZDE.

Popsaný případ je tabulkovou ukázkou, jakým způsobem se snaží státní správa přeměnit občany v poslušné stádo bezmocných a bezprávných jedinců. Vláda Velké Británie před několika lety postavila mimo zákon soukromé držení palných zbraní, čímž odzbrojila výhradně zákona dbalé občany - galérku ne. Ta si, jaký to div, svou výzbroj ponechala... Následovaly luky, kuše, vzduchovky, ve stadiu příprav je zákon zakazující nošení nožů. Nejen těch vyskakovacích, s pružinou, známých u nás pod přezdívkou cikánský teploměr, ale všech, včetně obyčejných kapesních!
Přestože kriminalita narostla znepokojivým tempem, přestože asi čtvrtina soukromě držených zbraní zmizela v ilegalitě (jejich majitelé je celkem pochopitelně neodevzdali, takže státní správa nad nimi ztratila kontrolu), přestože zločinecké gangy, dobře si vědomy bezbrannosti svých obětí, bez okolků nastoupily do ofenzívy, vláda stále věří svým vlastním zfalšovaným statistikám, plácá, obrazně řečeno, sama sebe uznale po rameni a přesvědčuje veřejnost o nutnosti zavedení ještě přísnějších opatření a ještě většího počtu kamerových systémů. Že kamery samy o sobě nejsou schopny nikoho ochránit, a že policie obvykle dorazí za pár minut tam, kde běží o vteřiny, to je veřejným tajemstvím, o němž se v britských novinách nesmí psát. Občan má být napříště zcela závislý na státní moci a o svou bezpečnost a majetek se nesmí starat sám. Někteří nezávislí britští publicisté zcela vážně poukazují na to, že ani v dobách monarchie nebyli angličtí poddaní odstrčeni legislativou do takto bezprávného postavení, a zločinci nepožívali takovéto ochrany.
Bill Malcolm i jeho spoluobčané mají zřejmě smůlu. Byť i pouhá pasivní ochrana jejich soukromého vlastnictví je podle britských úřadů nezákonná, protože ohrožuje zloděje. Doporučení, aby kontaktovali policii, vyvolá v této souvislosti nanejvýš trpké pousmání. Policie přece nemůže ke každému domku, ke každé zahrádce, ke každému jednotlivci postavit na stráž jednoho svého člověka! Předchozí krádeže ostatně dokazují dost jasně, že státní bezpečnostní aparát je v těchto případech prakticky k ničemu. Pan Malcolm i jiní obdobně postižení občané se tak zřejmě mohou se svým řádně zaplaceným a zdaněným majetkem leda rozloučit. Myšlenka, že za případnou újmu na zdraví si může pachatel sám, protože nemá co sahat na cizí věci a lézt bez povolení na něčí pozemek, patrně připadá úředníkům Spojeného království natolik kacířská, že se jí odmítají zabývat. Nepřipomíná vám takový Absurdistán něco?
Braňme se, dokud to jde. Dokažme, že nejsme ovce! Odstrčení nebránících se občanů do pozice bezmocného a bezprávného stáda už Evropa zažila. Skončilo to jejich hromadnou deportací za ostnaté dráty nebo do plynových komor!

Martin Hessler

Související článek: Občan ozbrojený
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slávek Slávek | E-mail | Web | 17. října 2008 v 13:26 | Reagovat

Martine, znas tenhle link: http://www.thehomegunsmith.com/index.shtml ? Rekl bych, dost k tematu...

2 M.H. - Admin M.H. - Admin | 19. října 2008 v 17:04 | Reagovat

Pro SLÁVEK: Už jsem o tomhle chlapíkovi něco četl. Je to logické - kde vrchnost zakazuje, tam si lidé vždycky nějak pomohou. Stejně jako s tabákem, kořalkou, zakázanými tiskovinami atd. Čím víc zákazů, tím jsou lidé vynalézavější.

3 Nick Nick | E-mail | 21. října 2008 v 16:48 | Reagovat

Ten chlápek je takovej britskej disident.

4 roky seděl za to, že dokázal, že střelnou zbraň si může bez ohledu na zákon vyrobit při troše vůle kdokoliv, a tím poukázal na  nesmyslnost protizbraňovejch zákonů.

Vyrobil po domácku doslova na koleně samopal i náboje využívajíce jen běžně dostupné materiály a nářadí z obchodu pro kutily. Výrobní postupy a způsob, jakým využívá dostupný materiál, jsou velmi zajímavé.

Jen u jeho domácí konstrukce 9mm smg postrádám vytahovač. Domnívám se, že kostrukce samopalu s dynamickým závěrem a pevným úderníkem na náboj 9x19 je při absenci vytahovače vyloženě nebezpečná pro svého uživatele. Hrozí totiž odpálení vzpříčeného náboje v otevřeném výhozím okénku zbraně se všemi nepříjemnými důsledky.

Jinak v 22LR by to asi bez vytahovače fungovat mohlo, za předpokladu, že komora nebude příliš volná.

4 Slávek Slávek | E-mail | Web | 22. října 2008 v 15:12 | Reagovat

Mne spis zaujala ta animace ,,v automatickem rezimu" na uvodni strance dole. Ten ctverecek - Luty on a bad day: take a dose of this you pigs!. Takhle provokovat vrchnost nahravkou relaxace se samopalem... Pres maly rozliseni ale neni dobre videt to, co kazdyho napadne hned jako prvni vysvetleni - ze palba pochazi z toho jeho STENu. Ale dokazu si zive predstavit, ze ma doma nahravku v mnohem vyssim rozliseni, kde z ty cerveny kytky v kapse saka se vyklouba stroboskop a z toho co ma v rukou nejaky zarizeni na vyrobu pary, mlhy, koure atd. A MI6 nebo co to tam briti maj se muze jit klouzat. A vubec, neni to photoshop? Vypada to na klasickej zablesk vystrelu?

5 M.H. - Admin M.H. - Admin | 5. listopadu 2008 v 14:59 | Reagovat

Nevím jsetli je to photoshop, ale ten obrázek je jasně .GIF-ko vystřižený počítačově z nějakýho staršího filmu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama