Rent-a-Gun(fighter) - o blogu a o autorovi

11. dubna 2008 v 12:26 |  DŮLEŽITÉ - PŘEČTĚTE SI !
Nedávno jsem, celkem náhodně, zjistil, že některé moje texty kolují po internetu v podobě nevyžádaných, přeposílaných e-mailů. Ke všemu neúplné a pozměněné. Nemohu říci, že bych se tím cítil zaskočen. Lidská drzost je nekonečná, a mnoho jedinců považuje internetové stránky jaksi samosebou za veřejný majetek. Snad proto, že nejsou oplocené, zamčené a hlídané cvičenými psy, klidně si přisvojí cokoli, co ve virtuálním prostoru objeví.
Kolem a kolem, vlastně bych mohl být rád. Jde přece o jednoznačný důkaz, že obsah dotyčného článku onoho člověka zaujal, když si dal alespoň tu práci, že jej překopíroval a rozeslal. Ale přesto přese všechno rád nejsem. Částečně i proto, že se mi v důsledku dostalo nepřímého obvinění, že jsem jistý text opsal právě ze zmíněného SPAMu.
Do blogování jsem se pustil cca. před dvěma lety, čistě pro svou vlastní zábavu a z touhy nějak se projevit. Činím tak ostatně dodnes. Nikomu nepodléhám, nesloužím, nikoho nepropaguji, nedostávám za to peníze. Žádná obchodní společnost, politická strana ani soukromá osoba mi neukládají, o čem mám psát a jak.
Jsem si velmi dobře vědom, že většina mých názorů a výroků se bude zdát lidem, mírně řečeno, kontroverzní. Nu dobrá. Pravidelně sleduji komentáře, které někteří návštěvníci zanechávají pod články. Uznání potěší, nesouhlas neurazí, projev odlišného názoru považuji za výzvu k diskusi. Sem tam mi někdo sprostě vynadá… To už tak nějak patří k věci. Snad každého potěší, když dokáže ostatní zaujmout.
Pokud se budete o cokoli, nalezeného na tomto blogu, chtít podělit s kolegy, přáteli, známými, budu jen rád a budu si to pokládat za čest. Pošlete jim link, kopii, nebo ať si zadají do vyhledavače: "Rent-a-Gun(fighter)". Klidně umístěte na svém vlastním webu odkaz. Ale v žádném případě neprovádějte úpravy textů, nepoužívejte obrázky a články jako materiál pro SPAM, nezkracujte ani nedoplňujte jejich obsah, neměňte pořadí odstavců.
A ještě něco: Nejsem členem žádné politické strany ani hnutí. Jestliže budete stiženi touhou umístit něco z Rent-a-Gun(fighter) na oficiální stránky jakékoli partaje, laskavě se nejdříve zeptejte na souhlas. Odpovím každému.
Děkuji… a vítejte!
Martin Hessler
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tj tj | 19. dubna 2008 v 13:29 | Reagovat

ahoj Martine, znáš mě pod přezdívkou JiruT na diskuzích, na Novinkách... ohledně tohodle prohlášení že kolují tvoje články v mailech... čeští neonacisté na svých stránkách včera nebo předevčírem uveřejnili tvůj článek o Cikánech, nevím jestli s tvým souhlasem nebo bez... jestli bez měl bys to podle mne vědět, jestli s tvým souhlasem tak to je jen tvoje věc a věcí tvého svědomí. .... ta stránka je stránkou Národního Odporu,  odpor.org

2 Bartalmission Bartalmission | E-mail | 23. února 2011 v 22:30 | Reagovat

Normálně podle psaných i nepsaných pravidel základní lidské etiky by použití něčích textů mělo být uváděno jako citát, tedy s uvozovkami či pramenem uvedeným v závorce nejde-li to v některých formátech dělat jako u tištěných dokumentů křížovým odkazem pod čarou. A na webech by tak mělo být činěno formou odkazů, česky řečeno "linků". Pokud někdo texty kopíruje a transferuje jinam nebo je dokonce bydává za svůj produkt, je to v rozporu nejen s etikou, ale i je to za hranicí dobrých mravů i právně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama