Pane prezidente...

15. února 2008 v 19:40 |  STALO SE... /komentáře/
Skončila fraška zvaná volba prezidenta. Hlavou státu po příštích 5 let bude opět Václav Klaus. Mám-li být upřímný, ani si nejsem jist, jestli z toho mám radost. Přestože, při vší úctě k panu Švejnarovi, jsem si vítězství Václava Klause přál. Jan Švejnar si mne nezískal ani tím, že ho coby kandidáta navrhla levice, ani postojem, který zaujal ke kritice na adresu jeho amerického státního občanství. Jako vlastenec se cítím do jisté míry uražen jeho výrokem, že "…se vzdá občanství USA, pokud bude zvolen prezidentem ČR!" Máme tomu snad rozumět tak, že pan profesor Švejnar je v první řadě Američan, pak prezident ČR, a až potom, možná, Čech? Děkuji, nechci takového prezidenta. K Václavu Klausovi mám mnoho výhrad, ale o lepším kandidátovi na prezidentský úřad nevím. Ať je jakýkoli, nelze mu upřít že je vzdělaný, kultivovaný, reprezentativní, nebojí se veřejně stanout v názorové opozici vůči většině (něco takového vyžaduje v politice určitou osobní odvahu), a v zahraničí platí za uznávanou osobnost, jejíž postoje a výroky je třeba brát vážně.
Pokud bych měl nějak popsat své osobní pocity, asi bych musel použít slov úleva a znechucení. Ulevilo se mi poté, co jsem si s definitivní platností uvědomil, že řadu dní se táhnoucí tragikomedie kolem volby hlavy státu končí. Že už tu trapnou scénu máme jako národ za sebou. A znechucen jsem tím, co předvedli naši zákonodárci… Kdyby si na nás celá Evropa právě teď ukazovala prstem a smíchy se popadala za břicho, vůbec bych se jí nedivil. I když mně samotnému je spíše na zvracení. Pane Bože, tohle že je 281 nejmoudřejších, nejzodpovědnějších, nejprozíravějších a nejváženějších Čechů, kteří mají naším jménem spravovat tuto zemi? Tahle rozhádaná, uštěkaná smečka, která, místo aby důstojně a odpovědně volila prezidenta České republiky, celé dny čachrovala, kšeftovala, dohadovala se a handrkovala, vzájemně se obviňovala z kdečeho, trumfovala se hrozbami a urážkami po způsobu fanoušků na fotbalovém stadionu?
Dovedete pochopit mentalitu lidí, kteří se po podobném výkonu ani nezastydí? Umíte se vžít do myšlení našich poslanců a senátorů, kteří národu předvedli to, co předvedli, načež se klidně vrátí do svých parlamentních křesel, přesvědčeni o vlastní nepostradatelnosti a důležitosti? Kteří budou dál pobírat z našich daní statisícové platy a ani je nenapadne se hanbou propadnout - nebo se alespoň vzdát mandátů?
Gratuluji vám, pane profesore Klausi, k vítězství. Volba prezidenta ČR ale probíhala tak nedůstojně, že si vlastně vůbec nejsem jist, zda je k čemu gratulovat.
A nejvíc mne na tom všem děsí, že CO JSME SI ZVOLILI, TO MÁME…!
Martin Hessler
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JiHei JiHei | Web | 16. února 2008 v 13:51 | Reagovat

:-( JÁ jsem si nezvolila nic. Já jsem jenom vyděšeně koukala na to, co se to kolem volby prezidenta děje za šílenosti a ostudu. Takže mi opět nezbývá, než papat co mi naložili...:-(.

2 jarda jarda | E-mail | 17. dubna 2008 v 14:23 | Reagovat

mno to je ten liknavý postoj k volbam:D ja to radsi ani nesleduji:D

3 vojta vojta | 25. dubna 2008 v 22:50 | Reagovat

no, asi prvni vec, se kterou bych na tomhle silenem webu souhlasil; s tou vyhradou, ze bych rozhodne nepovazoval nase 'reprezentanty' jako nejproziravejsi, nejchytrejsi a uz vubec ne nejvazenejsi... ;)

4 Pepa Pepa | E-mail | 26. dubna 2008 v 19:57 | Reagovat

Bohužel, volba prezidenta dopadla, jak dopadla. Z mého pohledu nebylo z čeho vybírat. Jsem zklamán z kandidátů i ze způsobu, jakým volba proběhla. Jinak chválím autora, snad jen kromě tohoto článku je mi názorově blízký, umí se vyjádřit kultivovaným způsobem.  Děkuji a příjdu zase.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama