Komunisté a komunismus

3. července 2007 v 15:49 | Martin Hessler |  SVĚT KOLEM NÁS
Říkali nám Rudej teror, Gottwaldovi derviši,
my jim za to postavíme, my jim za to postavíme
šibenici nejvyšší...
Kde jsou, kde jsou, kde jsou, kam se poděli...?
Odpověď je prostá - mezi námi. A na rozdíl od situace těsně po listopadu 1989 se nechovají ani příliš skromně a tiše. Právě naopak! Hlásí se o své místo na slunci, zdvihají rudé prapory, hrozí pěstmi a chtěli by se znovu podílet na vládě! Nejedná se přitom o nějaké přestárlé pamětníky, se slzou v oku vzpomínající na projevy Klementa Gottwalda. Zdání klame, nadpoloviční většinu členské základny dnešní Komunistické strany Čech a Moravy, jak si říká někdejší KSČ, tvoří lidé mladší čtyřiceti let. A stále větší podíl a vliv si získávají mladí členové, osmnácti- až pětadvacetiletí lidé, nikoli z dělnických rodin jako před 70 lety, ale studenti a vysoce vzdělaní odborníci.
Nikdo soudný nepochybuje o tom, že komunismus je zločinná ideologie založená na zvráceném pojmu vlastnictví a spravedlnosti, jež přinesla světu jen zlo a utrpení. Důkazy a historická svědectví jsou notoricky známé a počty obětí komunistických režimů v celém světě jdou do stovek milionů. Zavražděných, umučených, zmrzačených a zotročených. A jakoby tato děsivá statistika neměla mít konce, komunistická hrůzovláda dodnes tyranizuje miliony lidí v Číně, Severní Koreji a na Kubě. Ještě dnes existují země, kde státní moc ovládá každičký krok občanova života, kde v tenatech denunciace uvízne každý, kdo se odváží projevit vlastní názor či neplnit vůli svých politických vůdců. Ještě stále jsou lidé popravováni a odvlékáni s celými rodinami včetně malých dětí do pracovních táborů například jen za to, že si dovolí kritizovat velikost potravinových přídělů, nebo že nejeví dostatečné nadšení při velebení totalitního težimu.
Proč?
Proč tedy nebyla komunistická ideologie dosud definitivně a jednoznačně postavena mimo zákon? Proč bylo přijato jen jakési polovičaté, bezzubé opatření, kdy zákon umožňuje stíhat "propagaci hnutí směřujících k omezení lidských práv a svobod"? Proč ani toto komické omezení, které čeští komunisté bodře ignorují, není státní správou využíváno k důsledému pronásledování rudého zla?
Ovšem, slyším námitky pseudodemokratů. Myšlenka se přece nedá zakázat a každý má právo na názor! Ale mezi pouhou myšlenkou či názorem, a sdružováním se za účelem příprav jejich realizace je propastný rozdíl. Pokud jsem kupříkladu názoru že si někdo zaslouží zemřít, je to můj názor, jakkoli se může a bude leckomu zdát špatný či nechutný. Ovšem v okamžiku, kdy se spojím s dalšími jedinci podobného názoru a začneme společně plánovat vraždu dotyčné osoby, abychom naši myšlenku uvedli ve skutek, stává se z názorové svobody něco zcela jiného - organizovaný zločin, tedy případ pro policii a soudy.
Jak je tedy možné, že komunismus nebyl z právního hlediska postaven na roveň nacismu či jiným hnutím, která mají prokazatelně a jednoznačně za cíl uchvácení moci a likvidaci demokratických principů? Proč nejsou komunistické symboly potírány a likvidovány stejně důsledně jako nacistické? Nedávno bylo na politický nátlak Moskvy rozhodnuto o navrácení komunistického symbolu srpu a kladiva na jistý nejmenovaný pomník v centru jistého nejmenovaného města. Budou tedy snad obnoveny hroby německých vojáků z 2. sv. války a dojde k jejich znovuvyzdobení svastikami? Jistě ne. Proč jsou v ČR (zcela správně) zatýkáni a stíháni jedinci, rozšiřující či nosící na oděvu nacistické symboly, zatímco člověk s rudou hvězdou a portrétem Che Guevary na tričku je (nelogicky) vnímán jako něco společensky tolerovatelného či dokonce úsměvného?
Rudá omladina aneb co nechtějí mladí komunisté slyšet
Mnoho lidí pohlíží na komunistickou mládež shovívavě a říká si, že "z toho vyrostou". Podobný přístup však skrývá nemalé nebezpečí a potenciálně může vést ke katastrofálním důsledkům. Nenechme se mýlit, dámy a pánové, oni z toho nevyrostou! Mějme prosím na paměti, že hovoříme o lidičkách narozených v letech 1985 - 1992, tedy o jedincích kteří již nezažili komunistickou diktaturu na vlastní kůži - nanejvýš jako velmi malé děti, jichž se politické a společenské dění nedotýkalo. Nevědí a nechtějí vědět nic o ideologických prověrkách, o kádrování, o zatýkání a týrání oponentů režimu, o všudypřítomném špiclování Státní Bezpečnosti, o frontách na telecí maso ani o ostnatém drátu na hranicích a střelbě do uprchlíků. Nechápou a neuvěří, že člověk mohl být vyhozen ze školy či ze zaměstnání a celý život popotahován jen za to, že si oblékl na veřejnosti triko s americkou vlajkou, nebo hůř - za názory a postoje svých rodičů... A pokud tomu někteří přece jen uvěří, považují to za správné, neboť takový člověk se přece postavil vůli pracujícího lidu! Má cenu vést diskusi s takovými fanatiky? A je vůbec rozumné s nimi diskutovat, nebo je spíše nutno pohlížet na ně jako na nebezpečné zločince? Zpracováváni svými politickými lídry, neschopni porovnat lži s realitou a vystaveni důkladnému vymývání mozků naivně a skálopevně věří, jaká že to byla skvělá doba, kdy všichni měli práci a nikdo neznal nedostatek. Ano, litr mléka stál dvě koruny, ale plat kvalifikovaného pracovníka byl 1200 korun! Na Škodu 105 se tvořily sáhodlouhé pořadníky, a to jste ji za svých cca. 45 000 korun vlastně ani nezískali do osobního vlastnictví, stát vám ji jen milostivě zapůjčil k užívání! Desky a kazety s rockovou hudbou se pašovaly pokoutně ze zahraničí, soukromé podnikání bylo postaveno mimo zákon, masmédia povinně vysílala záběry rozjásaných, spokojených socialistických občanů. O AIDS se téměř nepsalo a vůbec nemluvilo, protože takovou hnusnou, pohlavně přenosnou nemoc přece v táboře míru nemáme, to je doména prohnilého Západu...
Skutečná tvář komunistů
Někteří naši politici a nemalé procento občanů hlásají názory, že "dnešní KSČM je demokratickou stranou", která "nemá nic společného se zločiny komunismu" a že "komunisté mají této zemi co dát". Jak by se asi tvářila německá veřejnost v roce 1965, kdyby někdo z vedoucích politických činitelů měl tu drzost veřejně prohlásit, že "NSDAP má této zemi co dát" ? Pokud si chcete udělat názor sami, navštivte sídlo zmíněné komunistické partaje v Praze, v ulici Politických vězňů (jaká to ironie!). Možná že po vyslechnutí několika rozhovorů a shlédnutí pár scén z běžného stranického života přijdete o iluze a patrně i o dech. Uslyšíte zde sentence jako vystřižené z budovatelských filmů, staré známé brožurkové fráze o železné pěsti dělnické třídy, spílání kapitalismu a USA, řeči o ozbrojeném převratu, diktatuře proletariátu, znárodňování a Lidových milicích, slovní spojení "kapitalista-vykořisťovatel" tam patří k bontonu.
Nikoliv. Komunistická strana Čech a Moravy není žádnou moderní, demokratickou politickou stranou, nedistancovala se od zločinů komunistických režimů a ani se o nic podobného nesnaží. Staří kovaní bolševici se pouze zahalili do chabého nátěru umírněnosti a demokracie - ostatně dost tenkého a lehce omyvatelného.
Mají tedy komunisté naší zemi co dát? Ano, mají. Tvrdou diktaturu, státem řízené hospodářství, ztrátu občanských práv a svobod, bídu, ekonomický propad, politickou a kulturní nesvobodu, informační cenzuru a neomezený teror státní moci. Nabízejí nám (jako ostatně vždy a všem) utrpení a zločiny proti lidskosti, zaobalené do líbivých slov o sociální spravedlnosti, a jsou v tom opravdu dobří!
Mějme se svrchovaně na pozoru. To co před námi pozvedá hlavu z trávy je zákeřný jedovatý had, a tváří v tvář takovému nebezpečí je jakákoli diskuse nebo velkomyslnost pouze nezodpovědným hazardérstvím. Oni s námi nechtějí diskutovat, oni nechtějí slyšet ani akceptovat naše názory. Jediné co vždy mistrně ovládali a ovládají, je zneužívání parlamentních demokratických principů k zavádění naprosto nedemokratických pořádků. Nesnaží se o to, aby se lidem žilo lépe. Hnacím motorem jejich hnutí je zvrhlá idea, že majetní, pracovití a úspěšní jedinci jsou povinni se o vše co mají rozdělit s těmi méně pracovitými a méně úspěšnými. Idea, že o lepší živobytí není třeba usilovat, nýbrž je možné a jedině správné si je obstarat oloupením druhých. Idea stavu, kdy se všem žije stejně mizerně a nikdo nikomu nemá co závidět - ani auto, protože všichni chodí pěšky, ani dům, protože každý bydlí v prefabrikované škatuli, ani peníze, neboť soukromé vlastnictví je považováno za cosi trestuhodného. Dokonce ani práci, vždyť kdo kde bude pracovat a za kolik, o tom rozhodne z titulu své Svrchované Neomylnosti strana a vláda! Nelíbí? Nevadí! Pro takové máme lidové soudy, vězení a pracovní tábory, aby dostali příležitost svého zbloudilého názoru litovat!
Co s tím...?
Nemlčet. Především nemlčet a neříkat si, že se nás to netýká. Neboť jediné co potřebuje Zlo k vítězství je, aby slušní lidé nic nedělali. Lobbujme, choďme k volbám na všech úrovních, přesvědčujme, mluvme o Zlu otevřeně! Vštěpujme svým dětem co to byl komunismus a jaké zlo napáchal po celém světě, neboť pravdivá a úplná informovanost je nejlepší obranou proti vymývání mozků. Nebojme se nazvat hlasatele nenávistných zločinných ideologií pravým jménem, a buďme k nim nesmiřitelní. Slovo KOMUNISTA má a musí být napříště považováno za urážku, za označení člověka zlého, podlého, nenávistného, závistivého a nebezpečného. A kdyby to všechno selhalo a hrozil nám ještě jeden Únor 48, nebojme se, nebude-li jiné volby, sáhnout i k mnohem drastičtějším prostředkům a bránit svá lidská a občanská práva, svou svobodu a integritu násilím.
Martin Hessler
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Hamet Tomáš Hamet | E-mail | 4. července 2007 v 20:08 | Reagovat

Amen, amen, amen!!!

2 jarda jarda | E-mail | 16. dubna 2008 v 21:58 | Reagovat

vase clanky jsou zajimavé a mnoho velmi pravdivých viz cikani verus romové??? ale na druhé strane preci jenom otirat se o komunisty? je mozny ze dneska se po nich slape tak jako slapali ostatní, ale na druhe strane dnesni rezim se taky brani kdyz bude treba tak nikde nedostanete praci. proste nektere komunistické veci byli fajn jine zase spatne ale tak to chodi v kazdem rezimu. treba vem te si statni podnik skoda uz nejni statni. a nasi modroptacnici chtej omladit auto park ale porad se to nedari ale jak toho dosahnout? kdyz kazdy normalni auto pod půl meg? mno a to je jedno rudy donutili cigose makat a omezili krminalniky vic nez dnesni rezim. dneska je na tom gauner lip nez jeho obet.

3 M. H. -Admin M. H. -Admin | 25. dubna 2008 v 11:40 | Reagovat

Pro: JARDA - Ano, vím že nic na světě fakticky není jen černé nebo jen bílé. Mluvím zde o tom, že komunisté vzali lidem svobodu projevu, myšlení i názoru, svobodu pohybu, svobodu náboženství a kultury - a místo toho jim strčili misku žrádla. Tumáte, vychlemtejte to, zapijte laciným pivem, a upalujte makat! Kam a jak, to vám řekneme MY! A po práci povinně do průvodu, tvářit se šťastně, tumáte mávátka a velebte socialismus! Nelíbí se vám to? My vás donutíme, aby se vám to líbilo! Demokracie, svoboda, ústavní práva? Nic takového! MY jsme stát, MY jsme zákon, spravedlnost, soud i trest! A v současnosti už zase podstrkují lidem misky levného žrádla a chtějí, aby je vyměnili za možnost žít jako lidé, a ne jako nesvéprávné stádo.

4 M. H. -Admin M. H. -Admin | 25. dubna 2008 v 11:44 | Reagovat

P.S.: nehledě na snahy některých jedinců rozpoutat kampaň kolem případu pana Wonky: Tento člověk se pokusil kandidovat za komunistické vlády do Národního shromáždění, postupoval zcela v souladu s tehdejšími zákony - a přesto byl umučen ve vězení. Jste ochoten vyměnit takový politický režim za zlevněnou Fabii?

5 čtenář čtenář | E-mail | 10. března 2010 v 19:30 | Reagovat

Vyjádřil jsem se k stylu psaní provozovatele tohoto webu. Ač byl příspěvek psán korektně a nekontroverzně, Hessler ho smazal. Je si vůbec schopen uvědomit, že se nechová o nic méně autokraticky a nedemokraticky než komunisté ? Hessler je fanatik stejný jako komunisté v padesátých letech a kdyby působil v té době, určitě by mezi tehdejší bolševickou elitu zapadl bez problémů.

6 Martin Hessler Martin Hessler | 11. března 2010 v 11:17 | Reagovat

Ad "Čtenář":
Pravda, vyjádřil jste se k mému stylu psaní a obsahu, ovšem jen zcela okrajově. Hlavní náplní vašeho komentáře byly provokace, nadávky a urážky mé osoby. Proto jsem jej odstranil. Nebo si vážně myslíte, že je projevem "demokratičnosti" a plurality názorů, když mi na mém vlastním blogu nadáváte?
Naučte se projevovat slušně a budu se s vámi bavit. Do té doby hodlám nejen odstraňovat vaše nenávistné a ukřivděné projevy ve stylu "potrefená husa nejvíc kejhá", ale také blokovat IP adresy, které používáte.

7 Monello Monello | 23. července 2010 v 18:15 | Reagovat

Vštěpuji svýým dětem, že komunismus byl výborné řešení, se spravedlivým systémem, že jediné zlo je kapitalismus a to, když se jeden chová povýšenecky nad druhého. Vychovám z nich rovné lidi, ne skrčky posedlé mamonem, jako vy :)

8 M. H. - Admin M. H. - Admin | 26. července 2010 v 11:11 | Reagovat

[7]: vysvětlete prosím, v čem spočívalo to vaše "výborné řešení". V masovém vraždění a tyranii, ve smrti milionů lidí hladem a nemocemi, v nucené bídě a zoufalství, do něhož komunisté uvrhli polovinu světa? Já jsem podle vás mamonem posedlý skrček? Inu, vězte že pro mne samotného peníze zase tak moc neznamenají. Rozhodně jejich množství nepovažuji za měřítko lidských kvalit a životního stylu. Máme přece víc - čest, věrnost rodině a přátelům, svobodu myšlenek, slov i skutků... Nic z toho komunismus lidem dát nemůže.
Doufám že ne-li já, tedy aspoň mé děti se dožijí dne, kdy budou komunisté stíháni jako zločinci, nebo ještě lépe, vysmíváni jako šílený relikt minulosti. A pevně věřím, že vaši potomci jednoho dne naberou dost vlastního rozumu, aby vás s vaší posedlostí komunismem poslali k čertu. Tak jako kdysi já. Patřím totiž ke generaci, které léta a prakticky od narození vtloukali do hlavy přesně tytéž zločinné žvásty, jaké roztrušujete vy. Naštěstí z myslících lidí nelze dělat blbce donekonečna.

9 M. H. - Admin M. H. - Admin | 11. prosince 2010 v 20:54 | Reagovat

Takže jinak:
S lidmi diskuse schopnými diskutovat budu. S obhájci rudých komunistických vrahů nikdy. Ti nepatří ke kulatému stolu, ale na provaz. Největší vadou tzv. "sametového převratu" - bohužel - zůstává to, že byl sametový. Svobody vykoupené krví postřílených občanů by si národ snad uměl více vážit... A bolševici rozvěšení po kandelábrech a po stromech u cest už by nemohli vést řeči o pohárech hořkosti a škodit světu.
P.S.: Zprávy o tom, co se děje v Severní Koreji, přinášejí uprchlíci, kteří už nechtějí či nemohou žít v tom vašem "skvělém" rudém ráji. A že  tamní režim sám sebe nazývá demokratickým? Nenechte se vysmát. To přece dělala Honeckerova bolševická NDR, v níž občané nesměli ani špitnout, také...

10 Martin Martin | 15. prosince 2010 v 0:11 | Reagovat

Ja som vedel, že ma premažete v momente, keď nebudete mať argumenty :) Ako každý človek vášho razenia :)

11 Suggy Suggy | E-mail | 6. listopadu 2011 v 14:22 | Reagovat

Báseň pro současného politika:

Nevěřím ti ani slova
lživý jsi, jen politik,
opakuji zas a znova
horší jsi než bolševik.

Nemáš páteř, nemáš klouby
ohebný jsi jak had.
V parlamentu kážeš bludy
z tebe se jen line smrad.

Poučuješ, jako křivák
to se ti však navrátí.
"Každý má žít, jako chudák-
chudoba cti netratí".

V parlamentu dnes a denně
každý druhý pospává
kdo neusne, neprodleně
hovadiny vykládá

Vykládáš nám o šetření,
sám si hrabeš pod sebe.
Tohle je už, milí páni
volající do nebe.

Zdražíš léky, zdražíš nájem
o jídle ani nemluvíš.
Že nestojíš o chudáky?
Proč je potom vyrábíš?

Hodně's, šlohnul, zbytek nakrad,
teď bys to měl navrátit.
Nejenom furt hloupě kafrat,
ale škody zaplatit.

Pravda, láska, krásná slova
jejichž význam nepoznáš.
Proč je tedy, stále znova
ve své hubě omíláš?

Hraješ si na poloboha
sprostý jsi jen lidstva hnůj
vulgarizmy zas a znova
dokazuješ "rozum" svůj.

Teď se seber, teď už táhni
nikdo tě tu nemá rád
S voličem teď, byť se mírní
není radno už si hrát.

Nepochopil's oč tu běží
nepochopil's světa běh
shodit tě teď ze všech věží
přání je teď lidí všech.

Humor nemám, už mi došel
není se už čemu smát
na "oubytě" rozum zašel
už si není na co hrát.

Snad jsem hlupák věčně snící,
politika vezme ďas.
Vstanou noví bojovníci
a máme ho tu zas.

12 Martin Hessler Martin Hessler | 10. listopadu 2011 v 15:07 | Reagovat

[10]: Argumentů je dost... jenže přednášet argumenty fundamentalistovi, ať už rudému, hnědému, katolickému či islámskému (v jádru jsou si tito pomatenci značně podobní) je ztrátou času a energie. Žije totiž ve sféře zcela pohlcené svým bludem a "jedinou púravdivou pravdou", a jakémukoli jinému názoru není ochoten naslouchat. Právě omezení fanatici jako vy jsou živnou půdou extremismu.

13 Jan K. Jan K. | 12. března 2012 v 12:07 | Reagovat

Vždycky jsem veděl, že hloupých lidí je na světě dost. Ale že jich máme u nás tolik, jsem zhnusen. Bolševická lůzo, buďte rádi že vas tolerujeme. Zkuste vrátit "staré pořádky" a já budu mezi těmi, kteří vám v tom zabrání za jakoukoliv cenu.

14 Ing. Vladimír Medek Ing. Vladimír Medek | E-mail | 25. srpna 2013 v 11:35 | Reagovat

Vážený pane Hesslere,

15 Ing. Vladimír Medek Ing. Vladimír Medek | E-mail | 25. srpna 2013 v 11:52 | Reagovat

Vážený pane Hesslere,
čirou náhodou jsem narazil na Váš starý článek. (Aby bylo předem jasno, podotýkám, že nejsem normalizační funkcionář, ale po r. 68 jsem byl vyloučen coby nebezpečný pravičák, a další šlo podle toho.) Ale proč se divíte, že větší polovina členů KSČM je mladší čtyřiceti let? Prostě se jim nelíbí - a mně taky taky ne - ten svět, který jste po převratu vytvořili, svět, ve kterém některým důchodcům nestačí peníze na léky a "čestní" janouškové mají na Jadranu vily za 40 mio. a k tomu jachtu za 60 mio...
Za komunistů
- byly fronty na pomeranče, ale nebyly fronty na pracáku
- slovo bezdomovec jsme ani neznali
- nebyli "poctiví" miliardáři s vlastními jachtami a byty v Dubaji.
- bohužel byly výjezdní doložky. A rád uznávám, že to byl hloupý omyl. Takovým jako Vy měli dovolit odejít, kam Vás srdce táhlo, a ještě jim přidat bůra na cestu.

16 Richard Zeman Richard Zeman | E-mail | 5. září 2014 v 22:55 | Reagovat

Vážený pane klidně si tento příspěvek po přečtení vymažte, ale chci abyste věděl, že kromě jedné věci s Vámi defakto souhlasím. Ale ta věc je bohužel naprosto zásadní a je to můj nesouhlas s ekonomickým propadem za komunismu. Jak můžete něco takového vůbec publikovat? Měl jste již možnost nahlédnout na stránky veřejného dluhu ČR? Kolik tento činil za komunismu. Ačkoliv sem antikomunista, takto se může vyjádřit pouze idiot.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama