Havířovský střelec

22. září 2006 v 19:11 |  STALO SE... /komentáře/
Šílenec, zoufalec nebo hamižník?
Možná že od každého trochu. A možná vůbec nic z toho! Ať už se stalo mezi těmi třemi cokoliv, pravda nejspíše (jako obvykle v takových případech) utone někde mezi stránkami policejního spisu a politickými zájmy místních gauleiterů. Smutné je především to, že Pavel Slíva, člověk, občan a daňový poplatník nenašel (a patrně ani nemohl najít) cestu k řešení svých problémů zákonnou cestou. A možná problémů, které mu způsobili jiní. Silně totiž pochybuji, že by se dospělý soudný člověk touto cestou domáhal majetku - muselo by mu přece být jasné, že by ho dlouho neužil. Navíc by pak chyběl motiv k sebevraždě. Čistě soukromě si dovedu představit, jaké svinstvo dokázali společně vyprodukovat a uvést v život jedna komunistická advokátka a jeden městský zastupitel. Nemluvě o dalších, kteří nejsou zmiňováni a mohou mít s věcí co dělat! Komunální politika je totiž stejná špína (jen v menším balení) jako ta parlamentní. Když jsme tak u té komunální politiky - pamatuji Jiřího Paroubka ještě jako člena městského zastupitelstva v Praze, v 1. polovině 90. let. Už tenkrát to byl arogantní, nadutý, sprostý a samolibý neřád, zcela nepokrytě přesvědčený o své výjimečnosti a naprosté nedotknutelnosti. Přesně takový, jakému máte chuť dát jednu pořádnou do zubů, dokud si neuvědomíte, že tou jednou pořádnou byste vlastně promrhali příležitost k něčemu mnohem důkladnějšímu.
Zkrátka, jestli pan Pavel Slíva padl do rukou partičce nějakých podobných případů, úplně se mu přestávám divit. Obzvláště pokud zjistil, že zákony a státní správa této země mu nepomohou. Pak mohlo lehce dojít k okamžiku, kdy si skutečný muž uvědomí, že dokáže prakticky cokoliv, jen ne dále snášet příkoří a dívat se na samolibé vítězné úsměvy těch, kdo mu ublížili.
Nevím ,jestli se to tak odehrálo. Ale z tohoto úhlu pohledu, i když Slívův čin nemůže být omluven, může být alespoň pochopen.
P.S.: Stalo se, jak jsem předpokládal. Zastřelení patřili ke skupině, která přivedla Slívu k finančnímu úpadku tím, že mu zprostředkovala koupi většího množství akcií, jež podvodnými machinacemi vzápětí totálně znehodnotila. A protože členové této skupiny drželi prst na cestách, jimiž se Slíva dovolával práva, jeho žalobám a stížnostem se otevřeně vysmívali. Já se mu opravdu nedivím... ani trochu !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama